Blog Image

Odencupen

Spelschema söndag 5/1 2020

Spelprogram Posted on ons, december 18, 2019 16:59:18

Klass P10
8.00 BK Forward Gul – HOIF
8.20 BK Forward Svart – IK Sturehov Röd
8.40 IK Sturehov Blå – ÖSK Vit 1
9.00 BK Forward Vit – ÖSK Vit 2
9.20 BK Forward Gul – IK Sturehov Blå
9.40 ÖSK Vit 1 – BK Forward Svart
10.00 ÖSK Vit 2 – HOIF
10.20 IK Sturehov Röd – BK Forward Vit
10.40 HOIF – IK Sturehov Blå
11.00 BK Forward Svart – BK Forward Vit
11.20 ÖSK Vit 1 – BK Forward Gul
11.40 ÖSK Vit 2 – IK Sturehov Röd
12.00 HOIF – BK Forward Svart
12.20 BK Forward Vit – IK Sturehov Blå
12.40 IK Sturehov Röd – ÖSK Vit 1
13.00 BK Forward Gul – ÖSK Vit 2

Klass P12
13.40 HOIF – Lekebergs IF
14.00 Glanshammars IF – IF Eker Svart
14.20 IF Eker Vit – Vretstorps IF
14.40 IF Eker Svart – HOIF
15.00 Lekebergs IF – IF Eker Vit
15.20 Vretstorps IF – Glanshammars IF
15.40 IF Eker Svart – Lekebergs IF
16.00 HOIF – Vretstorps IF
16.20 Glanshammars IF – IF Eker Vit
16.40 Vretstorps IF – IF Eker Svart
17.00 Lekebergs IF – Glanshammars IF
17.20 IF Eker Vit – HOIF

Klass P15
18.00 HOIF – Nora BK
18.20 BK Ettfyra lag 1 – BK Ettfyra lag 2
18.40 BK Forward – Frövi IK
19.00 BK Ettfyra lag 2 – HOIF
19.20 Nora BK – BK Forward
19.40 Frövi IK – BK Ettfyra lag 1
20.00 BK Ettfyra lag 2 – Nora BK
20.20 HOIF – Frövi IK
20.40 Nora BK – BK Ettfyra lag 1
21.00 BK Forward – HOIF
21.20 Frövi IK – BK Ettfyra lag 2
21.40 BK Ettfyra lag 1 – BK Forward
22.00 Nora BK – Frövi IK
22.20 HOIF – BK Ettfyra lag 1
22.40 BK Ettfyra lag 2 – BK Forward



Spelschema lördag 4/1 2020

Spelprogram Posted on ons, december 18, 2019 07:44:42

Klass F10
8.40 HOIF – Garphyttans IF
9.20 Garphyttans IF – Frövi IK
10.00 Frövi IK – HOIF

Klass F17
10.40 IFK Kumla – SMÅ IF/HOIF
11.00 ÖSK Söder – RIK Karlskoga
11.20 Yxhults IK – IK Sturehov
11.40 Viggbyholms IK FF – Garphyttans IF
12.00 IFK Kumla – ÖSK Söder
12.20 RIK Karlskoga – SMÅ IF/HOIF
12.40 Garphyttans IF – IK Sturehov
13.00 Viggbyholms IK FF – Yxhults IK
13.20 SMÅ IF/HOIF – ÖSK Söder
13.40 RIK Karlskoga – IFK Kumla
14.00 Yxhults IK – Garphyttans IF
14.20 IK Sturehov – Viggbyholms IK FF
14.50 3:an grp A – 4:an grp B
15.10 3:an grp B – 4:an grp A
15.30 1:an grp A – 2:an grp B
15.50 1:an grp B – 2:an grp A
16.10 B Final
16:30 A Final

Klass Damsenior
17.10 Grönbo IF – SMÅ IF/HOIF
17.30 Örebro FC – Skyllberg/Sköllersta
17.50 Garphyttans IF – Sköllersta/Skyllberg
18.10 H/P/S – RIK Karlskoga
18.30 Grönbo IF – Örebro FC
18.50 Skyllberg/Sköllersta – SMÅ IF/HOIF
19.10 RIK Karlskoga – Sköllersta/Skyllberg
19.30 H/P/S – Garphyttans IF
19.50 SMÅ IF/HOIF – Örebro FC
20.10 Skyllberg/Sköllersta – Grönbo IF
20.30 Garphyttans IF – RIK Karlskoga
20.50 Sköllersta/Skyllberg – H/P/S
21.20 3:an grp A – 4:an grp B
21.40 3:an grp B – 4:an grp A
22.00 1:an grp A – 2:an grp B
22.20 1:an grp B – 2:an grp A
22.40 B Final
23.00 A Final



Anmälan stängd

Odencupen Posted on tis, november 19, 2019 16:38:17

Nu är samtliga klasser fulltecknade. Totalt är 54 st lag från 27 olika föreningar anmälda. De flesta föreningar kommer från Örebro med omnejd men vi har några lag som reser lite längre såsom QBIK (Karlstad), Gideonsberg (Västerås) och Viggbyholm (Täby). Alla anmälda lag ska känna sig varmt välkomna till Odencupen.

Vi räknar med att spelschemat görs klart vecka 50. Därefter publicerar vi det här på hemsidan och skickar även ut det till lagens kontaktpersoner.



Anmälda lag Odencupen 2020

Odencupen Posted on fre, oktober 04, 2019 07:29:13

Nu har anmälningar till Odencupen 2020 börjat trilla in. Nedan ser du vilka som har anmält sig hittills.

Damsenior – SMÅ IF/HOIF, Garphyttans IF, Örebro Futsal Club, Skyllberg/Sköllersta, Sköllersta/Skyllberg, Grönbo IF, RIK Karlskoga och Hallsberg/Pålsboda/Sköllersta Full klass!

Klass F17 – HOIF/SMÅ IF, IFK Kumla, Yxhults IK, IK Sturehov, Garphyttans IF, ÖSK Söder, Viggbyholms IK FF, RIK Karlskoga Full klass!

Klass F14 – HOIF/SMÅ IF röd, HOIF/SMÅ IF blå, Rynninge IK, IFK Askersund, Adolfsbergs IK gul, Adolfsbergs IK svart, Frövi IK och IFK Hallsberg. Full klass!

Klass F12 – HOIF, Örebro Syrianska Ungdom, IFK Hallsberg, Gideonsbergs IF, QBIK Vit, QBIK Blå och ÖSK Full klass!

Klass F10 – HOIF, Garphyttans IF, Frövi IK Full klass!

Klass P15 – HOIF, BK Ettfyra lag 1, BK Ettfyra lag 2, BK Forward, Nora BK och Frövi IK. Full klass!

Klass P12 – HOIF, Glanshammars IF, Vretstorps IF, Lekebergs IF, IF Eker Vit, IF Eker Svart Full klass!

Klass P10 – HOIF, IK Sturehov Blå, IK Sturehov Röd, ÖSK Vit 1, ÖSK vit 2, BK Forward Svart, BK Forward Gul, BK Forward Vit Full klass!

Anmälan sker via länken Inbjudan Odencupen 2020



Inbjudan till Odencupen 4-6 januari 2020

Odencupen Posted on tis, september 17, 2019 13:30:13

Odencupen 2020 spelas med följande klasser:

F17 (födda -03 eller senare) P15 (födda -05 eller senare)
F14 (födda -06 eller senare) P12 (födda -08 eller senare)
F12 (födda -08 eller senare) P10 (födda -10 eller senare
F10 (födda -10 eller senare) Damsenior

Lördag 4/1 spelar klass F10 förmiddag, F17 eftermiddag och Damsenior kväll
Söndag 5/1 spelar klass P10 förmiddag, P12 eftermiddag och P15 kväll
Måndag 6/1 spelar klass F12 förmiddag och F14 eftermiddag

Antal matcher och speltid är beroende av antal anmälda lag.
Futsalregler gäller med mindre undantag. Ju yngre spelare desto fler undantag från futsalreglerna.

Vi korar matchens profil. Medaljer till alla spelare.
Pokal till segrarna i damsenior, F17, F14 och P15.

Anmälningsavgift är 1000 kr, för ett andra lag i samma klass kostar det 800 kr. Betalning görs i samband med anmälan till Bg 5306-0984 eller till swish 1230413872. Vid återbud senare än 13 december görs ingen återbetalning av anmälningsavgiften.

Anmälan senast 15 november via följande länk: Anmälan Odencupen 2020

Försäljning av hamburgare, korv, macka, kaffe m dopp, dricka, frukt, godis.

Ytterligare info ges av Tony Olsson på 0707577708 eller tony.olsson@orebro.se

Varm välkomna!



Odencupen 2020

Odencupen Posted on tis, september 03, 2019 07:31:55

Odencupen 2020 spelas 4 – 6 januari. I slutet av september kommer vi att skicka ut inbjudan till lag och föreningar samt publicera den på hemsidan. I inbjudan kommer ni att se vilka klasser som spelar vilka dagar.



Resultat söndag 6/1 -19

Resultat Posted on sön, januari 06, 2019 10:01:47

F15
17:00 IK Sturehov – KIF Örebro 3-2
17:20 Vingåkers IF – Rynninge IK 0-2
17:40 SMÅ IF/HOIF – IK Sturehov 0-2
18:00 KIF Örebro – Vingåkers IF 4-1
18:20 Rynninge IK – SMÅ IF/HOIF 1-1
18:40 IK Sturehov – Vingåkers IF 2-0
19:00 KIF Örebro – Rynninge IK 1-1
19:20 Vingåkers IF – SMÅ IF/HOIF 0-1
19:40 Rynninge IK – IK Sturehov 0-0
20:00 SMÅ IF/HOIF – KIF Örebro 1-3

Vi gratulerar IK Sturehov till seger i klass F15.



Resultat lördag 5/1-19

Resultat Posted on lör, januari 05, 2019 00:05:50

P13
14:00 SMÅ IF – Lekebergs IF 0-1
14:20 HOIF – Nora BK 1-0
14:40 Sköllersta IF – SMÅ IF 1-0
15:00 Lekebergs IF – HOIF 3-1
15:20 Nora BK – Sköllersta IF 1-1
15:40 SMÅ IF – HOIF 1-1
16:00 Lekebergs IF – Nora BK 2-1
16:20 HOIF – Sköllersta IF 0-1
16:40 Nora BK – SMÅ IF 0-1
17:00 Sköllersta IF – Lekebergs IF 0-0

Vi gratulerar Lekebergs IF till seger i klass P13

P15
17:40 Adolfsbergs IK – HOIF 6-0
18:00 Glanshammars/Lillkyrka IF – Frövi IK 5-0
18:20 Pålsboda Goif – Adolfsbergs IK 0-2
18:40 HOIF – Glanshammars/Lillkyrka IF 3-3
19:00 Frövi IK – Pålsboda Goif 4-1
19:20 Adolfsbergs IK – Glanshammars/Lillkyrka IF 4-3
19:40 HOIF – Frövi IK 0-4
20:00 Glanshammars/Lillkyrka IF – Pålsboda Goif 4-2
20:20 Frövi IK – Adolfsbergs IK 2-1
20:40 Pålsboda Goif – HOIF 4-1

Vi gratulerar Adolfsbergs IK till seger i klass P15



« FöregåendeNästa »