Blog Image

Odencupen

Spelschema måndag 6/1 2020

Spelprogram Posted on tor, december 19, 2019 22:18:47

Klass F12
8.20 HOIF – ÖSK
8.40 Örebro Syrianska Ung – IFK Hallsberg
9.00 QBIK Blå – Gideonsbergs IF
9.20 ÖSK – QBIK Vit
9.40 IFK Hallsberg – HOIF
10.00 QBIK Blå – Örebro Syrianska Ung
10.20 QBIK Vit – Gideonsbergs IF
10.40 IFK Hallsberg – ÖSK
11.00 HOIF – QBIK Blå
11.20 Örebro Syrianska Ung – QBIK Vit
11.40 ÖSK – Gideonsbergs IF
12.00 IFK Hallsberg – QBIK Blå
12.20 HOIF – QBIK Vit
12.40 Gideonsbergs IF – Örebro Syrianska Ung

Klass F14
13.20 AIK Gul – HOIF/SMÅ IF Röd
13.40 Rynninge IK – Frövi IK
14.00 HOIF/SMÅ IF Blå – AIK Svart
14.20 IFK Hallsberg – IFK Askersund
14.40 AIK Gul – Rynninge IK
15.00 Frövi IK – HOIF/SMÅ IF Röd
15.20 IFK Askersund – AIK Svart
15.40 IFK Hallsberg – HOIF/SMÅ IF Blå
16.00 HOIF/SMÅ IF Röd – Rynninge IK
16.20 Frövi IK – AIK Gul
16.40 HOIF/SMÅ IF Blå – IFK Askersund
17.00 AIK Svart – IFK Hallsberg
17.30 3:an grupp A – 4:an grupp B
17.50 3:an grupp B – 4:an grupp A
18.10 1:an grupp A – 2:an grupp B
18.30 1:an grupp B – 2:an grupp A
18.50 B Final
19.10 A Final



Spelschema söndag 5/1 2020

Spelprogram Posted on ons, december 18, 2019 16:59:18

Klass P10
8.00 BK Forward Gul – HOIF
8.20 BK Forward Svart – IK Sturehov Röd
8.40 IK Sturehov Blå – ÖSK Vit 1
9.00 BK Forward Vit – ÖSK Vit 2
9.20 BK Forward Gul – IK Sturehov Blå
9.40 ÖSK Vit 1 – BK Forward Svart
10.00 ÖSK Vit 2 – HOIF
10.20 IK Sturehov Röd – BK Forward Vit
10.40 HOIF – IK Sturehov Blå
11.00 BK Forward Svart – BK Forward Vit
11.20 ÖSK Vit 1 – BK Forward Gul
11.40 ÖSK Vit 2 – IK Sturehov Röd
12.00 HOIF – BK Forward Svart
12.20 BK Forward Vit – IK Sturehov Blå
12.40 IK Sturehov Röd – ÖSK Vit 1
13.00 BK Forward Gul – ÖSK Vit 2

Klass P12
13.40 HOIF – Lekebergs IF
14.00 Glanshammars IF – IF Eker Svart
14.20 IF Eker Vit – Vretstorps IF
14.40 IF Eker Svart – HOIF
15.00 Lekebergs IF – IF Eker Vit
15.20 Vretstorps IF – Glanshammars IF
15.40 IF Eker Svart – Lekebergs IF
16.00 HOIF – Vretstorps IF
16.20 Glanshammars IF – IF Eker Vit
16.40 Vretstorps IF – IF Eker Svart
17.00 Lekebergs IF – Glanshammars IF
17.20 IF Eker Vit – HOIF

Klass P15
18.00 HOIF – Nora BK
18.20 BK Ettfyra lag 1 – BK Ettfyra lag 2
18.40 BK Forward – Frövi IK
19.00 BK Ettfyra lag 2 – HOIF
19.20 Nora BK – BK Forward
19.40 Frövi IK – BK Ettfyra lag 1
20.00 BK Ettfyra lag 2 – Nora BK
20.20 HOIF – Frövi IK
20.40 Nora BK – BK Ettfyra lag 1
21.00 BK Forward – HOIF
21.20 Frövi IK – BK Ettfyra lag 2
21.40 BK Ettfyra lag 1 – BK Forward
22.00 Nora BK – Frövi IK
22.20 HOIF – BK Ettfyra lag 1
22.40 BK Ettfyra lag 2 – BK Forward



Spelschema lördag 4/1 2020

Spelprogram Posted on ons, december 18, 2019 07:44:42

Klass F10
8.40 HOIF – Garphyttans IF
9.20 Garphyttans IF – Frövi IK
10.00 Frövi IK – HOIF

Klass F17
10.40 IFK Kumla – SMÅ IF/HOIF
11.00 ÖSK Söder – RIK Karlskoga
11.20 Yxhults IK – IK Sturehov
11.40 Viggbyholms IK FF – Garphyttans IF
12.00 IFK Kumla – ÖSK Söder
12.20 RIK Karlskoga – SMÅ IF/HOIF
12.40 Garphyttans IF – IK Sturehov
13.00 Viggbyholms IK FF – Yxhults IK
13.20 SMÅ IF/HOIF – ÖSK Söder
13.40 RIK Karlskoga – IFK Kumla
14.00 Yxhults IK – Garphyttans IF
14.20 IK Sturehov – Viggbyholms IK FF
14.50 3:an grp A – 4:an grp B
15.10 3:an grp B – 4:an grp A
15.30 1:an grp A – 2:an grp B
15.50 1:an grp B – 2:an grp A
16.10 B Final
16:30 A Final

Klass Damsenior
17.10 Grönbo IF – SMÅ IF/HOIF
17.30 Örebro FC – Skyllberg/Sköllersta
17.50 Garphyttans IF – Sköllersta/Skyllberg
18.10 H/P/S – RIK Karlskoga
18.30 Grönbo IF – Örebro FC
18.50 Skyllberg/Sköllersta – SMÅ IF/HOIF
19.10 RIK Karlskoga – Sköllersta/Skyllberg
19.30 H/P/S – Garphyttans IF
19.50 SMÅ IF/HOIF – Örebro FC
20.10 Skyllberg/Sköllersta – Grönbo IF
20.30 Garphyttans IF – RIK Karlskoga
20.50 Sköllersta/Skyllberg – H/P/S
21.20 3:an grp A – 4:an grp B
21.40 3:an grp B – 4:an grp A
22.00 1:an grp A – 2:an grp B
22.20 1:an grp B – 2:an grp A
22.40 B Final
23.00 A Final



Spelschema fre 4/1 -19

Spelprogram Posted on lör, december 22, 2018 23:34:43

F11
8:20 Rynninge IK – HOIF/SMÅ IF
8:40 Garphyttans IF – Örebro Syrianska IF
9:00 Finnerödja IF – Rynninge IK
9:20 HOIF/SMÅ IF – Garphyttans IF
9:40 Örebro Syrianska IF – Finnerödja IF
10:00 Rynninge IK – Garphyttans IF
10:20 HOIF/SMÅ IF – Örebro Syrianska IF
10:40 Garphyttans IF – Finnerödja IF
11:00 Örebro Syrianska IF – Rynninge IK
11:20 Finnerödja IF – HOIF/SMÅ IF

F13
12:00 HOIF/SMÅ IF – Adolfsbergs IK F07
12:20 Adolfsbergs IK F06 – Garphyttans IF
12:40 IFK Askersund – Finnerödja IF
13:00 Garphyttans IF – HOIF/SMÅ IF
13:20 Adolfsbergs IK F07 – IFK Askersund
13:40 Finnerödja IF – Adolfsbergs IK F06
14:00 Garphyttans IF – Adolfsbergs IK F07
14:20 HOIF/SMÅ IF – Finnerödja IF
14:40 Adolfsbergs IK F07 – Adolfsbergs IK F06
15:00 IFK Askersund – HOIF/SMÅ IF
15:20 Finnerödja IF – Garphyttans IF
15:40 Adolfsbergs IK F06 – IFK Askersund
16:00 Adolfsbergs IK F07 – Finnerödja IF
16:20 HOIF/SMÅ IF – Adolfsbergs IK F06
16:40 Garphyttans IF – IFK Askersund

F17
17:20 SMÅ IF/HOIF – Rynninge IK
17:40 Södertälje FK – Rävåsens IK
18:00 ÖSK Söder – Säffle FF
18:20 Rävåsens IK – SMÅ IF/HOIF
18:40 Rynninge IK – ÖSK Söder
19:00 Säffle FF – Södertälje FK
19:20 Rävåsens IK – Rynninge IK
19:40 SMÅ IF/HOIF – Säffle FF
20:00 Rynninge IK – Södertälje FK
20:20 ÖSK Söder – SMÅ IF/HOIF
20:40 Säffle FF – Rävåsens IK
21:00 Södertälje FK – ÖSK Söder
21:20 Rynninge IK – Säffle FF
21:40 SMÅ IF/HOIF – Södertälje FK
22:00 Rävåsens IK – ÖSK Söder

Scrolla nedåt på sidan för att se spelschemat för lördag 5/1 och söndag 6/1.



Spelschema lö 5/1 -19

Spelprogram Posted on lör, december 22, 2018 23:11:19

P11
8:20 HOIF – Lekebergs IF
8:40 IK Sturehov – Glanshammars IF lag 2
9:00 Glanshammars IF lag 1 – Karlstad Röd
9:20 IFK Hallsberg – Karlstad Blå
9:40 HOIF – Glanshammars IF lag 1
10:00 Karlstad Röd – Lekebergs IF
10:20 Karlstad Blå – IK Sturehov
10:40 Glanshammars IF lag 2 – IFK Hallsberg
11:00 Lekebergs IF – Glanshammars IF lag 1
11:20 IK Sturehov – IFK Hallsberg
11:40 Karlstad Röd – HOIF
12:00 Karlstad Blå – Glanshammars IF lag 2
12:20 Lekebergs IF – IK Sturehov
12:40 Glanshammars IF lag 2 – HOIF
13:00 Glanshammars IF lag 1 – Karlstad Blå
13:20 IFK Hallsberg – Karlstad Röd

P13
14:00 SMÅ IF – Lekebergs IF
14:20 HOIF – Nora BK
14:40 Sköllersta IF – SMÅ IF
15:00 Lekebergs IF – HOIF
15:20 Nora BK – Sköllersta IF
15:40 SMÅ IF – HOIF
16:00 Lekebergs IF – Nora BK
16:20 HOIF – Sköllersta IF
16:40 Nora BK – SMÅ IF
17:00 Sköllersta IF – Lekebergs IF

P15
17:40 Adolfsbergs IK – HOIF
18:00 Glanshammars/Lillkyrka IF – Frövi IK
18:20 Pålsboda Goif – Adolfsbergs IK
18:40 HOIF – Glanshammars/Lillkyrka IF
19:00 Frövi IK – Pålsboda Goif
19:20 Adolfsbergs IK – Glanshammars/Lillkyrka IF
19:40 HOIF – Frövi IK
20:00 Glanshammars/Lillkyrka IF – Pålsboda Goif
20:20 Frövi IK – Adolfsbergs IK
20:40 Pålsboda Goif – HOIF



Spelschema sön 6/1 -19

Spelprogram Posted on lör, december 22, 2018 22:49:28

P9
8:20 HOIF – IK Sturehov Blå
8:40 Hovsta – ÖSK Vit 1
9:00 ÖSK Vit 2 – IK Sturehov Röd
9:20 ÖSK Vit 1 – HOIF
9:40 IK Sturehov Blå – ÖSK Vit 2
10:00 IK Sturehov Röd – Hovsta
10:20 ÖSK Vit 1 – IK Sturehov Blå
10:40 HOIF – IK Sturehov Röd
11:00 Hovsta – ÖSK Vit 2
11:20 IK Sturehov Röd – ÖSK Vit 1
11:40 IK Sturehov Blå – Hovsta
12:00 ÖSK Vit 2 – HOIF

F9
12:40 HOIF – Adolfsbergs IK lag 1
13:00 Garphyttans IF – ÖSK Svart
13:20 ÖSK Vit – Adolfsbergs IK lag 2
13:40 ÖSK Svart – HOIF
14:00 Adolfsbergs IK lag 1 – ÖSK Vit
14:20 Adolfsbergs IK lag 2 – Garphyttans IF
14:40 ÖSK Svart – Adolfsbergs IK lag 1
15:00 HOIF – Adolfsbergs IK lag 2
15:20 Garphyttans IF – ÖSK Vit
15:40 Adolfsbergs IK lag 2 – ÖSK Svart
16:00 Adolfsbergs IK lag 1 – Garphyttans IF
16:20 ÖSK Vit – HOIF

F15
17:00 IK Sturehov – KIF Örebro
17:20 Vingåkers IF – Rynninge IK
17:40 SMÅ IF/HOIF – IK Sturehov
18:00 KIF Örebro – Vingåkers IF
18:20 Rynninge IK – SMÅ IF/HOIF
18:40 IK Sturehov – Vingåkers IF
19:00 KIF Örebro – Rynninge IK
19:20 Vingåkers IF – SMÅ IF/HOIF
19:40 Rynninge IK – IK Sturehov
20:00 SMÅ IF/HOIF – KIF Örebro



Spelschema

Spelprogram Posted on mån, december 17, 2018 07:27:03

Spelschemat för de olika klasserna är klara och har börjat skickats ut till kontaktpersonerna för de olika lagen. Klasserna F17 och P11 kommer att få sina spelscheman utskickade ikväll. Under veckan kommer vi även publicera spelscheman för de olika klasserna på den här sidan.

Om du som kontaktperson saknar ett spelschema får du kontakta Tony Olsson på tony.olsson@orebro.se eller 0707577708.



Spelprogram Fre 5/1 -18

Spelprogram Posted on sön, december 17, 2017 18:38:17

F 04/05

8:30 HOIF – SMÅ

8:50 Sturehov – Rynninge

9:10 KIF Örebro – HOIF

9:30 SMÅ – Sturehov

9:50 Rynninge – KIF Örebro

10:10 HOIF – Sturehov

10:30 SMÅ – Rynninge

10:50 Sturehov – KIF Örebro

11:10 Rynninge – HOIF

11:30 SMÅ – KIF Örebro

P 04/05

12:30 Kolsva 1 – Sköllersta

12:50 HOIF – Kolsva 2

13:10 Glanshammar/Lillkyrka 1 – Lillån

13:30 Fellingsbro – Glanshammar/Lillkyrka 2

13:50 Sköllersta – Glanshammar/Lillkyrka 1

14:10 Kolsva 2 – Fellingsbro

14:30 Lillån – Kolsva 1

14:50 Glanshammar/Lillkyrka 2 – HOIF

15:10 Sköllersta – Lillån

15:30 HOIF – Fellingsbro

15:50 Kolsva 1 – Glanshammar/Lillkyrka 1

16:10 Kolsva 2 – Glanshammar/Lillkyrka 2

16:30 4:an Grp A – 4:an Grp B

16:50 3:an Grp A – 3:an Grp B

17:10 2:an Grp A – 2:an Grp B

17:30 Final 1:an Grp A – 1:an Grp B



Nästa »