Blog Image

Odencupen

Anmälan stängd

Odencupen Posted on tis, november 19, 2019 16:38:17

Nu är samtliga klasser fulltecknade. Totalt är 54 st lag från 27 olika föreningar anmälda. De flesta föreningar kommer från Örebro med omnejd men vi har några lag som reser lite längre såsom QBIK (Karlstad), Gideonsberg (Västerås) och Viggbyholm (Täby). Alla anmälda lag ska känna sig varmt välkomna till Odencupen.

Vi räknar med att spelschemat görs klart vecka 50. Därefter publicerar vi det här på hemsidan och skickar även ut det till lagens kontaktpersoner.



Anmälda lag Odencupen 2020

Odencupen Posted on fre, oktober 04, 2019 07:29:13

Nu har anmälningar till Odencupen 2020 börjat trilla in. Nedan ser du vilka som har anmält sig hittills.

Damsenior – SMÅ IF/HOIF, Garphyttans IF, Örebro Futsal Club, Skyllberg/Sköllersta, Sköllersta/Skyllberg, Grönbo IF, RIK Karlskoga och Hallsberg/Pålsboda/Sköllersta Full klass!

Klass F17 – HOIF/SMÅ IF, IFK Kumla, Yxhults IK, IK Sturehov, Garphyttans IF, ÖSK Söder, Viggbyholms IK FF, RIK Karlskoga Full klass!

Klass F14 – HOIF/SMÅ IF röd, HOIF/SMÅ IF blå, Rynninge IK, IFK Askersund, Adolfsbergs IK gul, Adolfsbergs IK svart, Frövi IK och IFK Hallsberg. Full klass!

Klass F12 – HOIF, Örebro Syrianska Ungdom, IFK Hallsberg, Gideonsbergs IF, QBIK Vit, QBIK Blå och ÖSK Full klass!

Klass F10 – HOIF, Garphyttans IF, Frövi IK Full klass!

Klass P15 – HOIF, BK Ettfyra lag 1, BK Ettfyra lag 2, BK Forward, Nora BK och Frövi IK. Full klass!

Klass P12 – HOIF, Glanshammars IF, Vretstorps IF, Lekebergs IF, IF Eker Vit, IF Eker Svart Full klass!

Klass P10 – HOIF, IK Sturehov Blå, IK Sturehov Röd, ÖSK Vit 1, ÖSK vit 2, BK Forward Svart, BK Forward Gul, BK Forward Vit Full klass!

Anmälan sker via länken Inbjudan Odencupen 2020



Inbjudan till Odencupen 4-6 januari 2020

Odencupen Posted on tis, september 17, 2019 13:30:13

Odencupen 2020 spelas med följande klasser:

F17 (födda -03 eller senare) P15 (födda -05 eller senare)
F14 (födda -06 eller senare) P12 (födda -08 eller senare)
F12 (födda -08 eller senare) P10 (födda -10 eller senare
F10 (födda -10 eller senare) Damsenior

Lördag 4/1 spelar klass F10 förmiddag, F17 eftermiddag och Damsenior kväll
Söndag 5/1 spelar klass P10 förmiddag, P12 eftermiddag och P15 kväll
Måndag 6/1 spelar klass F12 förmiddag och F14 eftermiddag

Antal matcher och speltid är beroende av antal anmälda lag.
Futsalregler gäller med mindre undantag. Ju yngre spelare desto fler undantag från futsalreglerna.

Vi korar matchens profil. Medaljer till alla spelare.
Pokal till segrarna i damsenior, F17, F14 och P15.

Anmälningsavgift är 1000 kr, för ett andra lag i samma klass kostar det 800 kr. Betalning görs i samband med anmälan till Bg 5306-0984 eller till swish 1230413872. Vid återbud senare än 13 december görs ingen återbetalning av anmälningsavgiften.

Anmälan senast 15 november via följande länk: Anmälan Odencupen 2020

Försäljning av hamburgare, korv, macka, kaffe m dopp, dricka, frukt, godis.

Ytterligare info ges av Tony Olsson på 0707577708 eller tony.olsson@orebro.se

Varm välkomna!



Odencupen 2020

Odencupen Posted on tis, september 03, 2019 07:31:55

Odencupen 2020 spelas 4 – 6 januari. I slutet av september kommer vi att skicka ut inbjudan till lag och föreningar samt publicera den på hemsidan. I inbjudan kommer ni att se vilka klasser som spelar vilka dagar.



Resultat söndag 6/1 -19

Resultat Posted on sön, januari 06, 2019 10:01:47

F15
17:00 IK Sturehov – KIF Örebro 3-2
17:20 Vingåkers IF – Rynninge IK 0-2
17:40 SMÅ IF/HOIF – IK Sturehov 0-2
18:00 KIF Örebro – Vingåkers IF 4-1
18:20 Rynninge IK – SMÅ IF/HOIF 1-1
18:40 IK Sturehov – Vingåkers IF 2-0
19:00 KIF Örebro – Rynninge IK 1-1
19:20 Vingåkers IF – SMÅ IF/HOIF 0-1
19:40 Rynninge IK – IK Sturehov 0-0
20:00 SMÅ IF/HOIF – KIF Örebro 1-3

Vi gratulerar IK Sturehov till seger i klass F15.



Resultat lördag 5/1-19

Resultat Posted on lör, januari 05, 2019 00:05:50

P13
14:00 SMÅ IF – Lekebergs IF 0-1
14:20 HOIF – Nora BK 1-0
14:40 Sköllersta IF – SMÅ IF 1-0
15:00 Lekebergs IF – HOIF 3-1
15:20 Nora BK – Sköllersta IF 1-1
15:40 SMÅ IF – HOIF 1-1
16:00 Lekebergs IF – Nora BK 2-1
16:20 HOIF – Sköllersta IF 0-1
16:40 Nora BK – SMÅ IF 0-1
17:00 Sköllersta IF – Lekebergs IF 0-0

Vi gratulerar Lekebergs IF till seger i klass P13

P15
17:40 Adolfsbergs IK – HOIF 6-0
18:00 Glanshammars/Lillkyrka IF – Frövi IK 5-0
18:20 Pålsboda Goif – Adolfsbergs IK 0-2
18:40 HOIF – Glanshammars/Lillkyrka IF 3-3
19:00 Frövi IK – Pålsboda Goif 4-1
19:20 Adolfsbergs IK – Glanshammars/Lillkyrka IF 4-3
19:40 HOIF – Frövi IK 0-4
20:00 Glanshammars/Lillkyrka IF – Pålsboda Goif 4-2
20:20 Frövi IK – Adolfsbergs IK 2-1
20:40 Pålsboda Goif – HOIF 4-1

Vi gratulerar Adolfsbergs IK till seger i klass P15



Resultat fre 4/1 -19

Resultat Posted on fre, januari 04, 2019 15:44:13

F13

12:00 HOIF/SMÅ IF – Adolfsbergs IK F07 1-3
12:20 Adolfsbergs IK F06 – Garphyttans IF 0-0
12:40 IFK Askersund – Finnerödja IF 0-1
13:00 Garphyttans IF – HOIF/SMÅ IF 2-1
13:20 Adolfsbergs IK F07 – IFK Askersund 3-2
13:40 Finnerödja IF – Adolfsbergs IK F06 0-0
14:00 Garphyttans IF – Adolfsbergs IK F07 0-1
14:20 HOIF/SMÅ IF – Finnerödja IF 2-1
14:40 Adolfsbergs IK F07 – Adolfsbergs IK F06 0-1
15:00 IFK Askersund – HOIF/SMÅ IF 1-1
15:20 Finnerödja IF – Garphyttans IF 2-2
15:40 Adolfsbergs IK F06 – IFK Askersund 2-0
16:00 Adolfsbergs IK F07 – Finnerödja IF 2-0
16:20 HOIF/SMÅ IF – Adolfsbergs IK F06 1-1
16:40 Garphyttans IF – IFK Askersund

Vi gratulerar Adlfsbergs IK F07 till seger i klass F13.


F17


17:20 SMÅ IF/HOIF – Rynninge IK 0-0
17:40 Södertälje FK – Rävåsens IK 0-4
18:00 ÖSK Söder – Säffle FF 4-0
18:20 Rävåsens IK – SMÅ IF/HOIF 4-0
18:40 Rynninge IK – ÖSK Söder 0-5
19:00 Säffle FF – Södertälje FK 5-0
19:20 Rävåsens IK – Rynninge IK 5-0
19:40 SMÅ IF/HOIF – Säffle FF 1-1
20:00 Rynninge IK – Södertälje FK 1-0
20:20 ÖSK Söder – SMÅ IF/HOIF 2-0
20:40 Säffle FF – Rävåsens IK 0-1
21:00 Södertälje FK – ÖSK Söder 0-2
21:20 Rynninge IK – Säffle FF 3-1
21:40 SMÅ IF/HOIF – Södertälje FK 3-0
22:00 Rävåsens IK – ÖSK Söder 1-1

Vi gratulerar Rävåsens IK till seger i klass F17.



Spelschema fre 4/1 -19

Spelprogram Posted on lör, december 22, 2018 23:34:43

F11
8:20 Rynninge IK – HOIF/SMÅ IF
8:40 Garphyttans IF – Örebro Syrianska IF
9:00 Finnerödja IF – Rynninge IK
9:20 HOIF/SMÅ IF – Garphyttans IF
9:40 Örebro Syrianska IF – Finnerödja IF
10:00 Rynninge IK – Garphyttans IF
10:20 HOIF/SMÅ IF – Örebro Syrianska IF
10:40 Garphyttans IF – Finnerödja IF
11:00 Örebro Syrianska IF – Rynninge IK
11:20 Finnerödja IF – HOIF/SMÅ IF

F13
12:00 HOIF/SMÅ IF – Adolfsbergs IK F07
12:20 Adolfsbergs IK F06 – Garphyttans IF
12:40 IFK Askersund – Finnerödja IF
13:00 Garphyttans IF – HOIF/SMÅ IF
13:20 Adolfsbergs IK F07 – IFK Askersund
13:40 Finnerödja IF – Adolfsbergs IK F06
14:00 Garphyttans IF – Adolfsbergs IK F07
14:20 HOIF/SMÅ IF – Finnerödja IF
14:40 Adolfsbergs IK F07 – Adolfsbergs IK F06
15:00 IFK Askersund – HOIF/SMÅ IF
15:20 Finnerödja IF – Garphyttans IF
15:40 Adolfsbergs IK F06 – IFK Askersund
16:00 Adolfsbergs IK F07 – Finnerödja IF
16:20 HOIF/SMÅ IF – Adolfsbergs IK F06
16:40 Garphyttans IF – IFK Askersund

F17
17:20 SMÅ IF/HOIF – Rynninge IK
17:40 Södertälje FK – Rävåsens IK
18:00 ÖSK Söder – Säffle FF
18:20 Rävåsens IK – SMÅ IF/HOIF
18:40 Rynninge IK – ÖSK Söder
19:00 Säffle FF – Södertälje FK
19:20 Rävåsens IK – Rynninge IK
19:40 SMÅ IF/HOIF – Säffle FF
20:00 Rynninge IK – Södertälje FK
20:20 ÖSK Söder – SMÅ IF/HOIF
20:40 Säffle FF – Rävåsens IK
21:00 Södertälje FK – ÖSK Söder
21:20 Rynninge IK – Säffle FF
21:40 SMÅ IF/HOIF – Södertälje FK
22:00 Rävåsens IK – ÖSK Söder

Scrolla nedåt på sidan för att se spelschemat för lördag 5/1 och söndag 6/1.



« FöregåendeNästa »